پرش لینک ها

ترجمه رسمی کارت ملی

کارت ملی مدرکی برای احراز هویت شماست و یکی از مهمترین مدارک برای تشخیص هویت فرد می باشد و برای انجام هرگونه کارهای حقوق و قانونی دارا بودن این کارت برای فرد لازم است و البته برای انجام کارهای برون مرزی و انجام امور در خارج از کشور و یا اخذ ویزاهای گوناگون از جمله توریستی –کاری –تحصیلی و همینطور سفرهای اداری ترجمه آن مورد نیاز است .

انواع کارت ملی:

کارت ملی جدید(هوشمند)

کارت ملی قدیمی(غیر هوشمند)

کارت ملی هوشمند :

نوعی کارت دیجیتال است که توسط سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی تولید شده است .کارت ملی هوشمند جایگزین کارت های ملی شده اندو مثل یک رایانه ساده عمل میکند و میتوان با متصل کردن آن به یک کارتخوان به اطلاعات آن دسترسی پیدا کرد اطلاعات درون کارت ملی هوشمند بصورت رمزنگاری شده نگهداری میشوند که خود کارت از دسترسی های غیر مجاز به آن جلوگیری می کند.

کارت ملی قدیمی:

کارت ملی غیر هوشمند تا پایان سال 1396 اعتبار داشتند و بعد از آن کارتهای هوشمند جایگزین کارت های ملی قدیمی شدند و البته در حال حاضر بعضی از افراد موفق به تعویض کارت ملی خود نشده اند.و این هیچ تاثیری بر روند ترجمه رسمی کارت ملی و تائید آن نخواهد گذاشت. و شما می توانید بدون تعویض کارت ملی خود به کارت هوشمند ملی اصل آن را برای ترجمه به دارالترجمه رسمی تندیس ارائه دهید .

کارت ملی غیر هوشمند دارای تارسخ انقضا می باشد و اگر تاریخ انقضای آن به پایان رسیده باشد باز هم مشکلی برای انجام وند ترجمه رسمی کارت ملی خود و گرفتن تایید از دادگستری و امور خارجه وجود نخواهد داشت.

تعرفه ترجمه کارت ملی

مطابق با نرخنامه رسمی ارائه شده توسط دادگستری ،هزینه ترجمه کارت ملی به مبلغ 20000 تومان می باشد و هزینه های دفتر به ازای هر سند مبلغ 15000 تومان می باشد.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه